Vizualizare mesaje fără răspuns | Vizualizare subiecte active Acum este 29 Mar 2024, 00:56



Răspunde la subiect  [ 1 mesaj ] 
Soft SEO on/off page + keywords + adaugare in SE automata 
Autor Mesaj
Soldat

Membru din: 18 Mar 2011, 17:37
Mesaje: 18
Mesaj Soft SEO on/off page + keywords + adaugare in SE automata
Acest soft nu e gratis dar il puteti da jos Free Trial si puteti sa il folositi cam 6 luni. Dupa care cred ca merge sa il reinstalati (nu am incercat dar sunt convins ca daca il dezinstalezi si stergi registrii merge reinstalat).

Versiunea Free Trial are doar cateva restrictii si nu sunt importante pentru ca avem la dispozitie alte aplicatii gratis cu care putem sa le inlocuim. (Google Analytics)

Eu l-am folosit sa adaug un site in motoare de cautare. Reuseste cu mare succes sa adauge in aprox 90 de motoare de cautare automat, restul trebuie sa le faci semi-manual. Fara sa iesi din program iti alegi pe rand fiecare motor si introduci un cod de confirmare sau mai bifezi una alta restul completeaza programul pentru tine.

Il recomand tuturor incepatorilor pentru analizele on page si off page pe care le ofera cu destule detalii ca sa intelegi ce ar trebui sa modifici sau sa dezvolti pe site ca sa fie pe placul motoarelor de cautare. Face analiza pe fiecare pagina si subpagina in parte.

Partea de keywords este iarasi interesanta de studiat, fata de marea majoritate a softurilor care se ocupa cu keywords iti ofera o imagine mai larga intrucat introduce date despre ROI.

E foarte usor sa afli concurenta pe fiecare keyword in parte pe Google si pe Bing.

Cel mai interesant mi s-a parut ca iti arata toate cuvintele cheie pe care le folosesc alte site-uri care sunt bine clasate pe un anumit cuvant cheie ales de tine. Asta e mai mult decat keyword sudgestion tool.

Download aici: http://download.websiteceo.com/cgi-bin/webceo.pl

Dar va rog, daca vreodata o sa vreti sa cumparati acest soft sa-mi cereti linkul de afiliat ca sa fac si eu un ban gramada :P

(Editat - Florin)

http://websiteceo.com/ - pagina principala.


28 Mar 2011, 14:57
Profil
Afişează mesajele din ultimele:  Sortează după  
Răspunde la subiect   [ 1 mesaj ] 
Linkuri Ieftine

Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 1 vizitator


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Mergi la:  
cron

Powered by phpBB